Prečo taliančina?

GoStudy_Rim

PREČO SA ŠTUDENTI UČIA TALIANSKY JAZYK?  

Určite vás prekvapí fakt, že taliančina je štvrtým najviac študovaným jazykom na svete. Viac ako čínsky, japonský alebo nemecký jazyk. Taliančina je jedným z jazykov, ktorý cudzinci milujú najviac. Ako si vysvetliť tento úspech? Pýtali sme sa niektorých z našich študentov a tu je zoznam hlavných dôvodov, prečo sa učia taliansky jazyk.

1. Kultúrne dôvody
Mnohí študenti nám vysvetlili, že taliansky jazyk nie je dôležitý pre ich prácu, ale preto, aby mohli navštíviť Taliansko a cestovať. Milujú taliansku kultúru, učili sa v škole o mnohých talianskych umelcoch a spisovateľoch (Leonardo, Botticelli, Michelangelo, Dante atď.) a myslia si, že je privilégiom hovoriť takým jazykom, ktorým hovorili ich obľúbení umelci.

2. Gastronómia
Tú samozrejme môžeme taktiež zaradiť medzi kultúrne dôvody, ale gastronómia je tak dôležitým aspektom talianskeho života, že si zaslúži svoju vlastnú kategóriu. Talianske jedlo je známe po celom svete: cestoviny, pizza, mozzarella, víno, lemoncello, to sú len niektoré z potravinárskych výrobkov, ktoré cudzinci milujú. V poslednej dobe prudko rastie obľuba jazykových kurzov, kombinovaných s kurzami varenia.

3. Osobné dôvody
Mnoho našich študentov sa učí taliansky jazyk, pretože chcú cestovať a navštíviť Taliansko. Niektorí z nich dokonca majú talianskej korene a chcú sa viac dozvedieť o svojej rodine alebo len navštíviť niektorých svojich príbuzných. V neposlednom rade, niektorí študenti tvoria pár s talianskym mužom alebo ženou.

4. Práca
Ľudia, ktorí spolupracujú s talianskymi firmami alebo pracujú pre talianske firmy, sa potrebujú naučiť po taliansky. To tiež vysvetľuje rastúci dopyt po kurzoch pre profesionálov, kde študenti žiadajú výučbu na mieru.

Veľa šťastia pri výbere vám želá GoStudy!

Facebook

Twitter

Google Plus