Vaše otázky

BUDE MAŤ VÝZNAM ABSOLVOVANIE JAZYKOVÉHO KURZU V ZAHRANIČÍ PRE MOJE KARIÉRNE MOŽNOSTI? 

Áno! Budete ťažiť zo vzdelávacích a pobytových skúsenosti v cudzej krajine. Stretnete sa s ľuďmi z rôznych prostredí a zlepšíte svoje konverzačné schopnosti.

AKÝ TYP KURZU SI MÁM VYBRAŤ?

Ak máte nižšiu úroveň jazyka, tak potom dlhotrvajúce kurzy sú najlepšou voľbou. Ponúkame kurzy  Akademický semester alebo Akademický rok, ktoré pokrývajú 2 alebo 3 úrovne jazyka.

Ak nemáte veľa času alebo chcete študovať rýchlo, zvážte naše intenzívne kurzy.

Absolvujte naše prázdninové kurzy alebo kurzy všeobecného zamerania, ak chcete len ľahké zaťaženie.

Ak máte k dispozícii aspoň 6 mesiacov na štúdium a ste na stredne pokročilej alebo vyššej jazykovej úrovni, môžete absolvovať program Work and Studyv Kanade, Austrálii a na Novom Zélande. Učte sa rýchlejšie anglicky tým, že zároveň budete absolvovať aj pracovnú stáž.

Pre viac akademicky zameraných študentov ponúkame kurzy English for Academic Purposes v Austrálii.

AKÚ DESTINÁCIU SI MÁM VYBRAŤ? 

Je to len na vás! Premýšľajte o tom, koľko peňazí máte a budete potrebovať pre svoj pobyt v zahraničí a prípadne aký typ víza budete potrebovať.

POSTAČUJE MOJA ÚROVEŇ CUDZIEHO JAZYKA PRE ŠTÚDIUM S GOSTUDY? 

Pre väčšinu z našich kurzov vám postačuje akákoľvek úroveň cudzieho jazyka. Sú iba niektoré kurzy, ktoré vyžadujú určitú úroveň, ako napr. Odborné kurzy, Príprava na certifikáciu, Práca a štúdium.

MÔŽEM ZMENIŤ JAZYKOVÝ KURZ, KTORÝ SOM SI REZERVOVAL? 

To záleží od požadovaných víz a dostupnosti v škole.

SÚ GOSTUDY KURZY AKREDITOVANÉ?

Áno, všetky jazykové kurzy GoStudy sú akreditované akreditačnými komisiami uznávaných akreditačných organizácií, pôsobiacich v danej krajine.

MÔŽEM ZMENIŤ ŠKOLU PREDTÝM, AKO PRICESTUJEM?  

MÔŽEM ZMENIŤ ŠKOLU POTOM, AKO SOM PRICESTOVAL/A? 

USA – Áno, ale budete musieť požiadať o nové I20 (ak sú vyžadované) a zaplatiť poplatok.
UK – Áno.
Kanada – Áno. Avšak, po príchode nie je možné požiadať o kurz, ktorý vyžaduje pracovné povolenie.
Všetky ostatné krajiny – Áno, ale budete musieť zaplatiť požadované poplatky.

MÔŽEM SI PREDĹŽIŤ SVOJ KURZ?

Áno, ak to vaše vízum (ak bolo požadované) umožňuje a je vo vašej škole voľné miesto. Ak víza nie sú požadované, tak áno.

ZÍSKAM PO SKONČENÍ KURZU CERTIFIKÁT ALEBO DIPLOM? 

Na konci kurzu dostanete certifikát o absolvovaní kurzu, na ktorom bude uvedená vaša dosiahnutá úroveň angličtiny, dátumy kedy ste študovali a vaša dochádzka.

AKO SI OVERÍM SVOJU JAZYKOVÚ ÚROVEŇ?

Počas prvého dňa v škole budete absolvovať anglický test vašej gramatiky, písania, počúvania a hovorenia. Zaradenie do triedy so zodpovedajúcou jazykovou úrovňou bude na základe vašich výsledkov. Ak chcete získať predstavu o vašej úrovni angličtiny už teraz, vyskúšajte si náš bezplatný on-line test angličtiny.

AKÝ BUDE MÔJ JAZYKOVÝ PROGRES? 

Každý študent sa učí rôzne rýchlo, ale v priemere potrebuje študent 10 týždňov na prechod z jednej úrovne na druhú. Pozrite sa na náš graf progresu pre viac informácií.

BUDÚ V ŠKOLE NIEKTORÍ UČITELIA HOVORIŤ MOJÍM RODNÝM JAZYKOM? 

Naše kurzy učíme len v cudzom jazyku.

BUDEM SA MÔCŤ V ŠKOLE PRIPRAVIŤ NA OFICIÁLNE CERTIFIKAČNÉ SKÚŠKY? 

Ponúkame Prípravné kurzy na skúšky, ako IELTS, TOEFL ® alebo Cambridgeské skúšky (FCE, CAE a CPE), ktoré môžete absolvovať v našej škole. Ponúkame tiež prípravné kurzy na SAT, GMAT® alebo GRE® v niektorých školách v USA. Vezmite prosím na vedomie, že poplatok za skúšku nie je zahrnutý v cene školného a je potrebné ho uhradiť samostatne.

KOĽKO ŠTUDENTOV BUDE V MOJEJ TRIEDE? 

V priemere je 12 študentov v triede.

KOĽKO MUSÍM MAŤ MINIMÁLNE ROKOV, ABY SOM SA MOHOL PRIHLÁSIŤ NA JAZYKOVÝ KURZ? 

Pre väčšinu našich programov minimálny požadovaný vek je 16 rokov. Okrem toho ponúkame letné programy pre mladších študentov. Pre viac informácií nás kontaktujte, alebo si môžete prečítať o našich juniorských programoch.

KEDY ZAČÍNA KURZ? 

Kurzy začínajú v pondelok. V prípade, že v pondelok je štátny sviatok, začne kurz v utorok. Väčšina kurzov beží po celý rok, aj keď sú niektoré kurzy, ktoré majú presne stanovený termín zahájenia zahájenia.

MAL BY SOM MAŤ UZATVORENÉ CESTOVNÉ POISTENIE?

Mali by ste mať platné zdravotné a cestovné poistenie na celú dobu pobytu. Prečítajte si viac o poistení.

ZABEZPEČÍ MI GOSTUDY LETENKU? 

Radi vám odporučíme leteckú spločnosť a zakúpime pre vás cenove najvýhodnejšiu letenku. Prečítajte si viac o letenkách.

AKCEPTUJE GOSTUDY SKUPINOVÉ REZERVÁCIE?

Áno. Kontaktujte nás pre bližšie informácie o dostupnosti zvoleného kurzu na vami požadovaný dátum pre vašu skupinu študentov.

AKO SI MÔŽEM OBJEDNAŤ A ZAKÚPIŤ JAZYKOVÝ POBYT?

Celý proces objednávania jazykového pobytu a platby za objednaný jazykový pobyt prebieha online. Viac informácií o výbere školy, objednávke a platbe nájdete v príslušnej časti Ako nakupovať.

AKÉ OPATRENIA SÚ PRIJATÉ PRE ŠTUDENTOV S PORUCHAMI UČENIA, INÝM POSTIHNUTÍM ALEBO CHOROBOU? 

GoStudy pozýva všetkých študentov, aby prišli študovať do niektorej z našich škôl, bez ohľadu na prípadné postihnutia alebo choroby. Vzdelanie je právo a my budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby boli uspokojené potreby všetkých študentov.
Študenti by nás vo vlastnom záujme mali oboznámiť s akýmkoľvek duševným alebo fyzickým ochorením alebo zdravotným postihnutím, ktoré by mohlo mať vplyv na ich schopnosť úspešne dokončiť svoj program, alebo mohlo mať vplyv na ďalšieho študenta alebo zamestnanca školy v priebehu pobytu. Je tiež dôležité, aby sme vedeli, či existuje riziko vyžadujúce okamžitú liečbu alebo zákrok. Takisto potrebujeme poznať špeciálne požiadavky na ubytovanie, tak aby ubytovanie bolo dobre vybavené na riešenie prípadných problémov.
V málo pravdepodobnom prípade, ak je na strane študenta príliš veľké riziko, pokiaľ ide o jeho vlastné zdravie a zdravie ostatných študentov a zamestnancov, alebo je pravdepodobné, že program nebude môcť byť dokončený, študent bohužiaľ nebude prijatý na štúdium. Toto sa posudzuje prípad od prípadu.

Facebook

Twitter

Google Plus